X
تبلیغات
زولا
زمان ثبت : جمعه 20 آبان‌ماه سال 1384 در ساعت 11:23 ق.ظ
نویسنده : مهتاب
عنوان : با خودمان روراست باشیم!

آماری که می‌دهم تنها مربوط می‌شود به گروه کوچکی از یک دانشگاه کوچک. قضاوت اینکه می‌شود این مشت را نمونه‌ی خروار به حساب آورد با شما!   

وقت استراحت بود، در دفتر اساتید جمع شده بودیم. یکی از همکاران قضیه‌ی استخاره کردن جناب رئیس جمهور برای تعیین یکی دو تن از وزرایش را پیش کشید.  نکته‌ی اول که جالب توجه بود، این که بسیاری از همکاران اصلا از این موضوع اطلاعی نداشتند. تک و توک بودند که چیزی در این مورد به گوششان خورده بود. ( نمی‌دانم این خاصیت علوم تجربی است که اینچنین فاصله‌ای با علوم سیاسی و جامعه شناسی و ... داشته باشد یا حق‌التدریس گرفتنها و غم نان نمی‌گذارد وقتی بماند برای حواشی زندگی!!!).  به هر صورت، پس از عنوان موضوع، واکنش همکاران اعم از مذهبی و لامذهب! یکسان بود. بلافاصله موضوع نوشتن نامه هیات دولت و انداختن آن به چاه جمکران عنوان شد.  واکنشها همان بود. همگی این رفتار را بردن آبروی اسلام و نظام می‌دانستند. نکته‌ی قابل تامل واکنش همکارانی بود که خودشان شدیدا به نذر و توسل و استخاره و امثال آن پایبند هستند و ماهی نیست که سفره‌های آنچنانی تحت عنوان نام ائمه ای که حاجتشان را برآورده کرده‌اند، ‌نیاندازند!

به راستی شما تفاوتی می بینید بین اینکه آدم بیاید برای فلان خواستگار دخترش یا رفتن و نرفتن به سفر استخاره کند با این که همان شخص ( گیرم که حالا رئیس جمهور شده باشد)‌ بیاید و برای پست وزارت یکی از اعضای کابینه‌اش استخاره کند؟  فرقی هست میان این که عریضه بنویسی که دخترت بختش باز شود  یا پسرت خوشبخت شود با اینکه برای خوشبختی یک ملت چنین عریضه ‌ای تهیه کنی؟ هر چه باشد این یکی مصلحت و خوشبختی یک جامعه را تضمین می‌کند!

احمدی نژاد بهترین گزینه است برای امثال همکاران گرامی بلکه بیایند و با خودشان خلوت کنند. رو راست باشند. این سنتها را جزیی از دینی ندانند که عده‌ای با نقاب آمده‌اند و می‌خواهندخرابش کنند. بیایند و وجه‌ی آنرا درست، بی نقاب، ببینند و بعد اگر باز می‌پسندند انتخابش کنند تمام و کمال!